درباره مردم‌نما بیشتر بدانید...


مردم‌نما یک استارت‌آپ در حوزه فناوری حقوقی است که بستری را برای پیگیری و حل مشکلات و مطالبات مشترک مردم از ساده‌ترین راه‌های قانونی (که بسیاری از ما آشنایی لازم را با آن‌ها نداریم) فراهم می‌کند. هر درد مشترکی می‌تواند بهانه جمع شدن ما کنار هم در مردم‌نما باشد تا با ساده‌ترین روش‌هایی که بلدیم، از یک وکیل متخصص برای برطرف کردن این درد مشترک حمایت کنیم.

کارویژه مردم‌نماایجاد پلتفرم مطالبه گری و پیگیری مطالبات
مردم‌نما پلتفرمی برای مطالبه‌گری ایجاد کرده‌است که امکان پیگیری مطالبات با استفاده از ابزارهای قانون موجود در کشور را فراهم می‌کند. این مجموعه تلاش می‌کند مطالبات اجتماعی از مسیرهای قانونی و بدون نیاز به حرکت‌های رادیکال آسان‌تر و محتمل‌تر محقق گردد.
افزایش آگاهی نسبت به حقوق عمومی
ما می‌خواهیم با افزایش آگاهی اشخاص نسبت به حقوق قانونی خود و مسیرهای دسترسی به آن‌ها با استفاده از تمام ابزارهای حقوقی کشور، زمینه را برای احیای حقوق عامه مردم فراهم کنیم تا هیچ حقی از عموم مردم ضایع نشود و هیچ شخصی به علت کمبود منابع مالی از پیگیری رسیدن به حق خود منصرف نشود.

مردم‌نما چه می‌کند؟


در مردم نما این امکان فراهم شده است که بتوان یک «مطالبه» جمعی اعم از تظلم‌خواهی از یک حق تضییع شده، جلوگیری از یک تصمیم نادرست دولتی، درخواست نظارت بر یک مسأله یا حتی تصویب یک قانون را ایجاد نمود؛ سپس با ابزارهایی که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد برای آن مطالبه آگاهی عمومی به وجود می‌آورد. به علاوه در مردم‌نما می‌توان در صورت نیاز هزینه‌های هر مرحله از پیگیری را به طور مشترک و جمعی به وسیله جذب حمایت از حامیان مطالبه تأمین کرد. ما معتقدیم قطعا در جامعه افراد زیادی هستند که درد مشترکی با هم دارند و در تلاشند تا آن را به نحوی برطرف کنند؛ مردم‌نما با اهداف بیان شده، تلاش می‌کند افراد دارای مطالبه مشترک را در پلتفرم خود کنار یکدیگر جمع کند و سه ابزار مهم را تا رسیدن به نتیجه در اختیار مطالبه‌گران بگذارد:

اول

ابزاری برای افزایش آگاهی نسبت به حقوق قانونی و قوانینی که در خصوص مطالبه و مسأله مطرح شده آن‌ها وجود دارد.

دوم

ابزارهای رسانه‌ای برای اطلاع رسانی و تبلیغ عمومی مطالبه، تا مطالبه‌گران بتوانند به واسطه آن خواسته خود را به گوش ذی‌نفعان و مسئولان برسانند و از حمایت عمومی برخوردار شوند.

سوم

ابزارهای «جمع‌ســـپاری مالی» که به مــطالبه‌گران کمک می‌کــند آســان‌تر نیازهــای مالیِ اطلاع‌رسانی مطالبه و پیگیری آن تا حصول نتیجه را تأمین کنند. با جمع‌سپاری مالی میان همه افرادی که مطالبه مشترکی دارند و می‌خواهند در فرایند مطالبه‌گری شرکت کنند، هزینه‌های پیگیری تخصصی و حرفه‌ای مطالبات بسیار کاهش یافته و این خود فضا را برای حمایت حامیان بیش‌تری فراهم میکند.

تیم مردم‌نما


محمدرضا علی پور
محمدرضا علی پور
بنیان‌گذار و مدیرعامل
سیده زهرا حسینی
سیده زهرا حسینی
هم‌بنیانگذار و مدیر شبکه فعالان اجتماعی
امین علیپور
امین علیپور
کارشناس فنی
امیرحسین سیدی
امیرحسین سیدی
سرپرست تیم حقوقی

راه‌های ارتباطی مردم‌نما


آدرس دفتر مردم‌نما

تهران، بزرگراه صیاد شیرازی، خیابان صنایع، خیابان گلزار کوچه لادن شرقی، 12 متری ولی‌عصر، کوچه قائم، کارخانه نوآوری های وی، فضای کار اشتراکی

تلفن‌های تماس