شاد_ناشاد
پردیس حسینی
آموزش و پرورش

چرا آموزش و پرورش به دانش‌آموزان مناطق محروم هیچ کمکی نمی‌کند؟

مطالبه‌گر | پنجشنبه 03/08/1399

آموزش و پرورش در ارائه پیام‌رسان#شاد عجله و بی دقتی کم نداشته است وگرنه پیش از ارائه این پیام‌رسان باید چاره‌ای اندیشیده می‌شد و حالا حتی اگر مراتبی درنظر گرفته شود باز هم عده‌ای از دانش‌آموزان بخاطر عدم برنامه ریزی صحیح، از دیگر همسالان خود جا می‌مانند و آموزش به طور همزمان و برابر در تمام نقاط و میان همه خانواده‌ها ارائه نمی‌شود.

در میان دستور اجرای شاد هیچ اشاره‌ای به خانواده‌های با توان مالی کم و خانواده‌های مناطق محروم نشده و در پاسخ به این سوال که چه فکری برای خانواده‌های کم بضاعت و محروم اندیشیده شده؟ اعلام می‌شود که: موضوع در دست بررسی است.

در صورتیکه قانون اساسی و تفسیر شورای نگهبان اعلام میکند که اولویت در ارائه خدمات آموزشی به هنگام کمبود امکانات دولتی باید «مستضعفان» باشند حالا اما بدون توجه به اصل رایگان بودن آموزش و این نکته‌ی شورای نگهبان، خدمات آموزشی تنها از بستر شاد ارائه خواهد شد و این یعنی عدم توجه به نص قانونی!

حالا خانواده‌های محروم و مناطق محروم برای استفاده از خدمات آموزشی که تنها در بستر شاد ارائه می‌شود باید با پرداخت هزینه‌ای بیش از سه میلیون تومان یعنی تقریبا دو برابر حداقل دستمزد تعیین شده برای کارگران، اقدام به خرید گوشی هوشمند و سیم‌کارت کنند و قصه زمانی اسفناک‌تر می‌شود که همه این هزینه‌ها بدون در نظر گرفتن هزینه اینترنت لازم برای ورود به این پیام‌رسان است کما اینکه تاکنون خانواده‌های زیادی نسبت به میزان اینترنت مصرفی و تعرفه‌ها ناراضی بوده‌اند.

آیا بهتر نبود وزارت آموزش و پرورش ابتدا طرحی برای جانماندن دانش‌آموزان محروم و مناطق محروم ایجاد کند و سپس به اجرای شاد در ضمنِ طرحی دیگر بپردازد و بستر شاد را صرفا و تنها بستر ارائه خدمات آموزشی اعلام نکند؟ بهتر نبود که پیش از اجرا، مشکلات فنی اولیه این اپلیکیشن را حل کند؟ کما اینکه حل کردن این موضوع برای جوانان نخبه در پلتفرم و استارتاپ کار بسیار راحتی است. آیا بهتر نبود که وزارت آموزش و پرورش با توجه به هزینه‌های گران تعرفه‌های اینترنتی، ابتدا با وزارت ارتباطات برای دانش‌آموزان خود اینترنت مصرفی «شاد» را رایگان و یا نیم‌بها و سپس به ارائه آن اقدام کند؟

چه مشکلی وجود دارد که وزارت آموزش و پرورش با وجود این حجم از نارضایتی‌ها و مشکلات مطرح شده، با کمک جوانان نخبه، مشکلات فنی مطرح شده را حل نمی‌کند؟ چرا برای کمتر شدن هزینه اینترنت مصرفی به سرعت اقدامی نمی‌کند؟ آیا قرار است همچنان دانش‌آموزان محروم و دانش‌آموزان استثنایی و نهضت سوادآموزی مغفول بمانند؟

دیگر وقایع مطالبه
Card image cap
مطالبه‌گر | سه شنبه 03/06/1399
وقتی دانش‌آموزان با یک طرح از حق قانونی خود محروم می‌شوند!
مشاهده خبر
Card image cap
مطالبه‌گر | چهارشنبه 03/07/1399
شاد شبکه‌ای در تعارض با قانون اساسی / از کلاس‌های تلویزیونی بی‌کیفیت تا پیام‌رسانی که قانون اساسی را نقض کرده!
مشاهده خبر
Card image cap
مطالبه‌گر | جمعه 03/09/1399
از یک اظهارنظر عجیب تا هزار ایراد فنی / آیا وزارت آموزش و پرورش متوجه کار خلاف قانون خود نیست؟
مشاهده خبر
Card image cap
مطالبه‌گر | شنبه 03/10/1399
ناشادترین حالت ممکن برای اپلیکیشن شاد
مشاهده خبر
Card image cap
مطالبه‌گر | یکشنبه 03/11/1399
تب شاد بر پیشانی دانش‌آموزان خراسان شمالی
مشاهده خبر
Card image cap
خبرگزاری دانشجو | یکشنبه 02/28/1399
حاجی میرزایی در پاسخ به «دانشجو»: هیچ پلتفرمی خصوصیات شبکه «شاد» را نداشت / همراه اول «شاد» را به آموزش و پرورش هبه کرده است
مشاهده خبر
Card image cap
خبرگزاری تسنیم | شنبه 03/10/1399
سناریوی آموزش همراه با کرونا از مهر 99/ پیش‌بینی رشد 4.2 درصدی کلاس‌ اولی‌ها
مشاهده خبر
Card image cap
خبرگزاری دانشجو | شنبه 03/24/1399
رضوانی: برخی مسئولان به‌دنبال بهانه و توجیه کم‌کاری‌ها در آموزش و پرورش هستند
مشاهده خبر