تمدید_کنکور_نظام_قدیم
آریان ابوطالبی
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

درخواست تمدید کنکور نظام قدیم تا سال 1400

توضیحات
پیوست مطالبه
توضیحات

باتوجه به مشکلات متعددی که دانش آموزان نظام قدیم جهت حضور در کنکور سراسری مبتنی بر نظام جدید آموزش خواهند داشت، جمعی از این دانش آموزان در نامه ای از وزیر محترم علوم درخواست تمدید کنکور نظام قدیم تا سال 1400 را خواستار هستند.

متن نامه در ادامه آمده است. در صورتیکه شما نیز مایل به تمدید این کنکور هستید، لطفا از این مطالبه حمایت کنید.

پیوست مطالبه

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر غلامی

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

سلام علیکم

«ما دانش‌آموزان نظام قدیم آموزش متوسطه به دلایل زیر خواستار تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم در سال 1400 هستیم:

تعداد متقاضیان نظام قدیم در کنکور سراسری امسال به بیش از 600 هزار نفر می‌رسد که رقم قابل توجهی است و لازم است مسئولین وزارت علوم نسبت به این قضیه نرمش بیشتری نشان دهند

معاون سابق وزیر و رئیس دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش‌وپرورش، طی اعلام رسمی به دانش‌آموزان نظام قدیم این اطمینان را دادند که کنکور سراسری تا سال 1400 ادامه خواهد یافت.

در صورت ادامه شیوع بیماری کرونا در مهرماه جاری، خرید کتاب‌های درسی در کتاب‌فروشی‌ها ممنوع شده و تقاضا و تهیه کتب پس از اعلام نتایج کنکور از طریق سامانه فروش دشوار خواهد شد.

بالا بودن شهریه کلاس‌ها جهت آشنا شدن با منابع نظام جدید و نداشتن بضاعت کافی بسیاری از خانواده‌ها برای تأمین مجدد هزینه‌های دانش‌آموز خود، معضلی بسیار مهم است و مشکلات حادی برای آنها به وجود خواهد آورد.

با توجه به اینکه عده‌ای از دانش‌آموزان نظام قدیم در مدارس دولتی تحصیل کرده‌اند و مانند دانش‌آموزان مدارس دیگر جهت تسلط بر مفاهیم و نکات کنکور از امکانات کافی برخوردار نبودند و همچنین نظر به اینکه در کنکور سراسری سال گذشته تمامی چهل نفر اول کنکور، فارغ‌التحصیلان مدارس خاص بوده‌اند، لذا ممکن است قبولی این دانش‌آموزان کم برخوردار در دو سال تحقق نیابد که برگزاری کنکور در سال 1400 برای آنها فرصت دیگری ایجاد خواهد کرد.

بنابراین، با توجه به شرایط پیش رو و نیز مشکلات اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا، ما امضاکنندگان این مطالبه از «وزیر محترم علوم» تقاضا داریم بار دیگر لطف کنند و این امکان را فقط یک سال دیگر برای فارغ‌التحصیلان نظام قدیم فراهم آورند تا آنها بتوانند در سال 1400 نیز با منابع درسی خود آزمون دهند.»

با تشکر