ویژه در مطبوعات
چرا آموزش و پرورش به دانش‌آموزان مناطق محروم هیچ کمکی نمی‌کند؟
ابطال بخشنامه استفاده از پیام رسان شاد
39نمایش

می 26, 2020

آموزش و پرورش در ارائه پیام‌رسان#شاد عجله و بی دقتی کم نداشته است وگرنه پیش از ارائه این پیام‌رسان باید چاره‌ای اندیشیده می‌شد و حالا حتی اگر مراتبی درنظر گرفته شود باز هم عده‌ای از دانش‌آموزان بخاطر عدم برنامه ریزی صحیح، از دیگر همسالان خود جا می‌مانند و آموزش به طور همزمان و برابر در تمام نقاط و میان همه خانواده‌ها ارائه نمی‌شود.

در میان دستور اجرای شاد هیچ اشاره‌ای به خانواده‌های با توان مالی کم و خانواده‌های مناطق محروم نشده و در پاسخ به این سوال که چه فکری برای خانواده‌های کم بضاعت و محروم اندیشیده شده؟ اعلام می‌شود که: موضوع در دست بررسی است.

در صورتیکه قانون اساسی و تفسیر شورای نگهبان اعلام میکند که اولویت در ارائه خدمات آموزشی به هنگام کمبود امکانات دولتی باید «مستضعفان» باشند حالا اما بدون توجه به اصل رایگان بودن آموزش و این نکته‌ی شورای نگهبان، خدمات آموزشی تنها از بستر شاد ارائه خواهد شد و این یعنی عدم توجه به نص قانونی!

حالا خانواده‌های محروم و مناطق محروم برای استفاده از خدمات آموزشی که تنها در بستر شاد ارائه می‌شود باید با پرداخت هزینه‌ای بیش از سه میلیون تومان یعنی تقریبا دو برابر حداقل دستمزد تعیین شده برای کارگران، اقدام به خرید گوشی هوشمند و سیم‌کارت کنند و قصه زمانی اسفناک‌تر می‌شود که همه این هزینه‌ها بدون در نظر گرفتن هزینه اینترنت لازم برای ورود به این پیام‌رسان است کما اینکه تاکنون خانواده‌های زیادی نسبت به میزان اینترنت مصرفی و تعرفه‌ها ناراضی بوده‌اند.

آیا بهتر نبود وزارت آموزش و پرورش ابتدا طرحی برای جانماندن دانش‌آموزان محروم و مناطق محروم ایجاد کند و سپس به اجرای شاد در ضمنِ طرحی دیگر بپردازد و بستر شاد را صرفا و تنها بستر ارائه خدمات آموزشی اعلام نکند؟ بهتر نبود که پیش از اجرا، مشکلات فنی اولیه این اپلیکیشن را حل کند؟ کما اینکه حل کردن این موضوع برای جوانان نخبه در پلتفرم و استارتاپ کار بسیار راحتی است. آیا بهتر نبود که وزارت آموزش و پرورش با توجه به هزینه‌های گران تعرفه‌های اینترنتی، ابتدا با وزارت ارتباطات برای دانش‌آموزان خود اینترنت مصرفی «شاد» را رایگان و یا نیم‌بها و سپس به ارائه آن اقدام کند؟

چه مشکلی وجود دارد که وزارت آموزش و پرورش با وجود این حجم از نارضایتی‌ها و مشکلات مطرح شده، با کمک جوانان نخبه، مشکلات فنی مطرح شده را حل نمی‌کند؟ چرا برای کمتر شدن هزینه اینترنت مصرفی به سرعت اقدامی نمی‌کند؟ آیا قرار است همچنان دانش‌آموزان محروم و دانش‌آموزان استثنایی و نهضت سوادآموزی مغفول بمانند؟

ابطال بخشنامه استفاده از پیام رسان شاد

چرا آموزش و پرورش به دانش‌آموزان مناطق محروم هیچ کمکی نمی‌کند؟

آموزش و پرورش در ارائه پیام‌رسان#شاد عجله و بی دقتی کم نداشته است وگرنه پیش از ارائه این پیام‌رسان باید چاره‌ای اندیشیده می‌شد و حالا حتی اگر مراتبی درنظر گرفته ...

snn.ir

مشابه به روز رسانی

گزارش های بیش تر...

یک پاسخ و یا نظر بدهید

You should ورود or عضویت account to post comment.

تایید پیروزی!
این دادخواست با 35 حامی پیروز شده است.